STOR BUTIK ÖVER 2000 m2 | VÅRA ÖPPETTIDER | Kundtjänst: 08-85 92 00 | info@bbsmobler.se |

BBS Kontorsmöbler expanderar med större lager

06 Dec 2017
BBS-Begagnade Kontorsmöbler expanderar sitt lager - Konferensbord med stolar

BBS Kontorsmöbler expanderar nu och skaffar ännu större lagerytor i Stockholm. Just nu har vi totalt 2500 kvm med begagnade kontorsmöbler med allt från begagnade kontorsstolar till kompletta arbetsplatser. Vi har ca 300 st begagnade elbord i lager som går att få med valfritt mått och färg på bordsskiva.

Med pallställage på vårt lager kan vi effektivisera vilket gör att vi kan ordna snabbare leveransen till våra kunder. Vi packar och skickar begagnade kontorsmöbler i hela Sverige, direkt från vårt lager i Stockholm.

På det nya lagret har vi även rekond-avdelning där vi tvättar och servar alla våra begagnade kontorsstolar vilket gör att dom blir fina och fräscha!

Senaste nytt

06 Dec 2017
BBS Kontorsmöbler expanderar med större lager
Läs mer...
31 Jul 2017
BBS Kontorsmöbler hjälper Insert Media med nya konferensmöbler
Läs mer...
26 Mar 2017
BBS Kontorsmöbler i Aftonbladet
Läs mer...