STOR BUTIK ÖVER 2000 m2 | FRIDENSBORGSVÄGEN 57 | VÅRA ÖPPETTIDER | 08-85 92 00 | info@bbsmobler.se |

BBS Kontorsmöbler expanderar med större lager

06 Dec 2017
bbs kontorsmöbler begagnade

BBS Kontorsmöbler expanderar

BBS Kontorsmöbler expanderar nu och skaffar ännu större lagerytor i Stockholm. Just nu har vi totalt 2500 kvm med begagnade kontorsmöbler med allt från begagnade kontorsstolar till kompletta arbetsplatser. Vi har ca 300 st begagnade elbord i lager som går att få med valfritt mått och färg på bordsskiva.

Med pallställage på vårt lager kan vi effektivisera vilket gör att vi kan ordna snabbare leveransen till våra kunder. Vi packar och skickar begagnade kontorsmöbler i hela Sverige, direkt från vårt lager i Stockholm.

På det nya lagret har vi även rekond-avdelning där vi tvättar och servar alla våra begagnade kontorsstolar vilket gör att dom blir fina och fräscha!
 

Följ oss på Facebook och Instagram eller prenumerera på vårt Nyhetsbrev för fler uppdateringar.

Senaste nytt

06 jul 2020
Tänk på detta innan du köper kontorsmöbler
Läs mer...
08 jun 2020
Det är bra att köpa ergonomiska kontorsmöbler
Läs mer...
04 maj 2020
Att köpa skrivbord begagnat är en fördel
Läs mer...